MMBD301LT1
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MMBD301LT1
Part Number : MMBD301LT1
Manufacturer : Rochester Electronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : MMBD301LT1 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Polarity : Standard
Capacitance : 1.5 pF
Current Rating : 1 A
Output Current : 300 mA
Voltage Rating (DC) : 30 V
Max Power Dissipation : 200 mW
Min Operating Temperature : -55 °C
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - RF
Qty : 1527 In Stock
Applications : Wired networking Medical
Packaging : Cut Tape (CT)
Case/Package : SOT-23-3
Number of Pins : 3
Forward Voltage : 600 mV
Element Configuration : Single
Max Operating Temperature : 125 °C