VSKH170-04
Part Number : VSKH170-04
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : VSKH170-04 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Chassis Mount
Packaging : Bulk
Hold Current : 500 mA
RMS Current (Irms) : 377 A
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Discrete Semiconductor - Thyristors - SCRs - Modules
Qty : 913 In Stock
Applications : Aerospace & defense Motor drives Portable electronics
Weight : 499.858792 g
Circuit Type : Diodes
Current Rating : 170 A
Max Operating Temperature : 130 °C