VSKT250-04
Part Number : VSKT250-04
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : VSKT250-04 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Chassis Mount
Circuit Type : SCR
Current Rating : 250 A
Max Operating Temperature : 130 °C
Products Category : Discrete Semiconductor - Thyristors - SCRs - Modules
Qty : 598 In Stock
Packaging : Bulk
Hold Current : 500 mA
RMS Current (Irms) : 555 A
Min Operating Temperature : -40 °C