L6932D2.5TR
Part Number : L6932D2.5TR
Manufacturer : STMicroelectronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : L6932D2.5TR More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Polarity : Positive
Output Type : Fixed
Number of Pins : 8
Output Voltage : 2.5 V
Max Input Voltage : 14 V
Min Input Voltage : 2 V
Input Bias Current : 200 µA
Number of Regulators : 1
Max Operating Temperature : 125 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - PMIC - Voltage Regulators - Linear
Qty : 500 In Stock
Applications : Broadband fixed line access Power delivery Connected peripherals & printers
Accuracy : 1 %
Packaging : Tape & Reel (TR)
Case/Package : SO
Output Current : 2.5 A
Dropout Voltage : 1.5 V
Min Current Limit : 2.3 A
Number of Outputs : 1
Max Output Current : 2.5 A
Output Voltage Accuracy : 1 %
Min Operating Temperature : -25 °C