PM3604-33-B-RC
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
PM3604-33-B-RC
Part Number : PM3604-33-B-RC
Manufacturer : J.W. Miller / Bourns
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : PM3604-33-B-RC More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Height : 6.731 mm
Current : 800 mA
Shielding : Unshielded
Case/Package : SMD/SMT
DC Resistance (DCR) : 155 mΩ
Inductance - Parallel : 33 µH
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Arrays, Signal Transformers
Qty : 761 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Electronic point of sale (EPOS) Tablets
Width : 11.4808 mm
Length : 13.97 mm
Packaging : Bulk
Tolerance : 20 %
Number of Coils : 2
Inductance - Series : 132 µH