AT27C040-90PI
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
AT27C040-90PI
Part Number : AT27C040-90PI
Manufacturer : Microsemi
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : AT27C040-90PI More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Microsemi. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Frequency : 90 GHz
Access Time : 70 ns
Memory Type : EPROM, EPROMs, OTP
Number of Pins : 32
Operating Supply Voltage : 5 V
Min Operating Temperature : 0 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Memory
Qty : 30 In Stock
Interface : Parallel
Memory Size : 512 kB
Case/Package : DIP
Min Supply Voltage : 4.5 V
Max Operating Temperature : 85 °C