ACS750ECA-100
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
ACS750ECA-100
Part Number : ACS750ECA-100
Manufacturer : Allegro MicroSystems
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : ACS750ECA-100 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Polarity : Bidirectional
Linearity : 5 %
Number of Pins : 5
Max Supply Current : 10 mA
Sensitivity (mV/A) : 19.75 mV/A
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Sensors, Transducers - Current Sensors
Qty : 821 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Factory automation & control PC & notebooks
Accuracy : 1.5 %
Frequency : 13 kHz
Response Time : 27 µs
Current Sensing : 100 A
Number of Channels : 1
Max Operating Temperature : 85 °C