PLED13US
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
PLED13US
Part Number : PLED13US
Manufacturer : Wickmann / Littelfuse
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : PLED13US More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Hold Current : 30 mA
Number of Pins : 2
Clamping Voltage : 26 V
Number of Circuits : 1
Max Breakdown Voltage : 26 V
Max Operating Temperature : 150 °C
Products Category : Circuit Protection - Lighting Protection
Qty : 6728 In Stock
Applications : Pro audio, video & signage Tablets Enterprise projectors
Test Current : 1 mA
Working Voltage : 13 V
Breakdown Voltage : 26 V
RMS Current (Irms) : 1 mA
Min Breakdown Voltage : 13 V
Min Operating Temperature : -40 °C