LM4250CN
Part Number : LM4250CN
Manufacturer : Rochester Electronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : LM4250CN More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Gain : 0.25 dB
Width : 6.35 mm
Length : 9.27 mm
Slew Rate : 0.2 V/µs
Number of Pins : 8
Power Dissipation : 500 mW
Max Supply Current : 100 µA
Min Supply Voltage : 1 V
Number of Circuits : 1
Dual Supply Voltage : 15 V
Gain Bandwidth Product : 250 kHz
Max Dual Supply Voltage : 18 V
Operating Supply Current : 100 µA
Min Operating Temperature : 0 °C
Common Mode Rejection Ratio : 70 dB
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Linear - Amplifiers - Video Amps and Modules
Qty : 316 In Stock
Applications : Appliances Lighting Mobile phones
Mount : Through Hole
Height : 3.3 mm
Bandwidth : 120 kHz
Case/Package : PDIP
Output Current : 12 mA
Input Bias Current : 75 nA
Max Supply Voltage : 18 V
Number of Channels : 1
Number of Elements : 1
Number of Amplifiers : 1
Nominal Supply Current : 8 µA
Min Dual Supply Voltage : 1 V
Max Operating Temperature : 70 °C
Input Offset Voltage (Vos) : 6 mV